Wyszukiwarka
plenderu
  • Gryfino / tel. 91 416 20 41
  • Ińsko / tel.91 562 30 16
  • Łobez / tel. 91 852 42 91
  • Resko / tel. 91 852 42 92

Rejestracja

ON-LINE

Treść główna

Informujemy, że już od listopada 2017r. w naszej Przychodni w Gryfinie będzie możliwość wykonywania badań w kierunku osteoporozy.

Norax Medical przedstawia przełomową technologię pozwalającą na wczesną diagnostykę osteoporozy.

System EchoS jest innowacyjnym urządzeniem, które w oparciu o technologię R.E.M.S., Radiofrequency Echographic Multi-Spectrometry, wykorzystuje fale o częstotliwości radiowej do analizy kości docelowej, pozwalając ocenić jej strukturę i stan zdrowia. Dzięki zaawansowanej technologii badania, bez użycia promieniowania rentgenowskiego, lekarz może na bieżąco monitorować stan pacjenta i identyfikować zagrożenie powstania choroby na początkowym jej etapie. Zastosowana technologia pozwala w sposób szybki i komfortowy dokonać badania odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szyjki kości udowej. Powstały w ten sposób raport medyczny przedstawia mikrostrukturę kości wewnętrznej, ukazując potencjalne symptomy chorobowe.

Badanie stanowi alternatywę dla obecnie stosowanych technologii diagnostycznych, ponieważ ze względu na nieinwazyjny przebieg badania, pozwala regularnie monitorować stan kości.
Dzięki wynikom Twój lekarz będzie mógł ocenić, czy znajdujesz się w grupie ryzyka zachorowania na osteoporozę lub osteopenię.

Przebieg badania:

Badanie trwa od 40 do 80 sekund w zależności od obranego miejsca i dostarcza dwa parametry numeryczne: Osteoporosis Score – O.S., który jest bezpośrednio skorelowany z pomiarem gęstości mineralnej kości (Bone Mineral Density – BMD, w g/cm²) oraz wskaźnik Fragility Score – F.S., nad którym obecnie trwają badania – pozwalający ocenić w sposób niezależny kruchość kości, a tym samym ryzyko złamania w przebiegu osteoporozy. Raport medyczny EchoS zawiera wszystkie znane parametry potrzebne do zdiagnozowania osteoporozy: pomiar BMD (g/cm²), wskaźnik T-Score, wskaźnik Z-Score oraz analizę składu ciała (Body Composition Index).
Dodatkowo, wskaźnik F.S. pozwoli ocenić jakość mikroarchitektury wewnętrznej struktury kości, dając podstawę do wnioskowania o dziesięcioletnim ryzyku złamania osteoporotycznego, zarówno ogólnego jak i złamania biodra.

Poniżej w galeri mogą zapoznać się Państwo ze zdjęciami ulotki reklamowej dot. urządzenia System EchoS.

Partnerzy

Nagrody i certyfikaty

NZOZ Intermed

Newsletter

Zapisz się. Będziesz na bieżąco informowany o wszystkich naszych nowościach. Wpisując adres email, akceptujesz politykę ochrony danych osobowych