Centrum Zdrowia Fresenius

Gryfino / Ińsko / Łobez / Resko

Aktualności

Szanowni Pacjenci,
przypominamy, że w naszych placówkach trwają badania obserwacyjne polegające na wykorzystaniu w praktyce urządzenia medycznego BRASTER. Realizowane badania prowadzone są przez Konsorcjum naukowo-badawcze, w skład którego wchodzi Uniwersytet Jagielloński-Collegium w Krakowie oraz firma Braster S.A. Badania finansowane są ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu INNOMED.

Badanie to jest badaniem nieinterwencyjnym, co oznacza, że urządzenie BRASTER będzie użyte zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a ostateczna diagnoza w zakresie piersi nie będzie miała związku z decyzją o włączeniu do tego badania.

BRASTER jest nowym urządzeniem zbudowanym przez grupę polskich inżynierów wywodzących się z Wojskowej Akademii Technicznej, które ma szansę okazać się pomocnym narzędziem w diagnozowaniu chorób piersi, w tym raka piersi, u kobiet. Wykorzystuje ono efekt obrazowania termograficznego, co oznacza, że po przyłożeniu do piersi, BRASTER może zidentyfikować w jej obrębie obszary nieznacznie różniące się temperaturą. Uważa się, że miejsca o podwyższonej lub obniżonej temperaturze, w stosunku do otaczającej tkanki, mogą świadczyć o toczącym się procesie chorobowym: zmianach zapalnych, torbielach czy zmianach nowotworowych.

Na filmie poniżej przedstawiono, jak wygląda takie badanie:

Potwierdzenie skuteczności działania urządzenia w tym badaniu dało by szansę na przyszłość by coraz skuteczniej i bezpieczniej wykrywać choroby piersi u kobiet na wczesnych etapach ich rozwoju.

W związku z powyższym zapraszamy Panie do skorzystania z bezpłatnych badań aparatem medycznym BRASTER. Z badań mogą skorzystać pacjentki powyżej 18 roku życia.
Badania wykonywane są codziennie w naszej pracowni RTG w Gryfinie przy ul. Niepodległości 28.
Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod tel. 91 469 06 64 w.41 od pon. do  pt. w godz. 12-18.

Aby uzyskać więcej informacji o samym urządzeniu, jego skuteczności i innych zaletach, zapraszamy na stronę producenta. Prosimy kliknąć w obrazek poniżej:

 

 

Proszę zapoznać się z naszą Polityką prywatności oraz Ochroną danych osobowych.

ZAMKNIJ